Hacker nasıl olunur? Hacking dersleri 1 – Hacker Eğitim Seti

Hacker nasıl olunur? Hacker nedir? Hacking dersleri 1 hacker eğitim seti hakkında bir video oldu.

hacker nasıl olunur-yeni başlayanlar için cmd komutları beyaz şapkalı hack nasıl yapılır

bu videoda hacker olmaya yeni başlayanlar için ufak ama çok faydalı birkaç ipucu ve bilgi verdim yararlı olmuşsa ne mutlu bana.

VİDEO MİZAH AMAÇLIDIR 🙂

❤ ÜYE Ol: https://www.youtube.com/channel/UCGeFALP3mqFN0Fnfa26b03Q/join
🔔 ABONE Ol: https://www.youtube.com/channel/UCGeFALP3mqFN0Fnfa26b03Q?sub_confirmation=1

Diğer Tüm İçerikler ➤ http://bit.ly/2ZV7vgh

ÖNEMLİ NOT:HACKER OLANLAR SADECE VE SADECE KENDİMİZİ SAVUNMAK AMAÇLI BAŞKA SİTELERİ VB. HACKLEMELİYİZ ÖZELLİKLE ÇOCUK CİNSEL İÇERİKLİ VİDEO PAYLAŞAN SİTELERİ HACKLEMEYE ÖZEN GÖSTERİNİZ!!!

Merhaba,ben Teknoloji Kanalının kurucusu Muhammed Resul Aslan yıllardır süren youtube serüvenime katılmak istersen kanalıma abone olup bildirimleri açablilirsin.Kanalımda birçok bilim ve teknoloji ile ilgili videolar mevcut bunlara göz atmak ve yenilerinden haberdar olmak için kanalıma abone olabilirsiniz.

Hacker Ne Demek?
Son dönemlerin meşhur sorularından olan hacker ne demek sorusu, farklı cevapları olan bir sorudur. Şahsi veya kurum ile kuruluşlara ait olan bilgisayarların ya da ağların, güvenlik sistemlerine izinsiz bir şekilde sızan, nasıl sızılacağını kolay bir şekilde tespit eden ve bu tespiti kendi menfaatleri doğrultusunda kullanan bilgisayar korsanına hacker denilmektedir.

Başka insanların özel olan bilgilerine erişen hackerler, sistemlerine zarar verebilmektedir. Genelde hacker nedir denildiği zaman, bilgisayar başında yapılabilecek en havalı işlerden biri olarak tanımlanır. Herkesin yapabileceği bir iş gibi görünen hackerlik aslında sanıldığı kadar kolay değildir.

Yetenek ve çok fazla çalışma gerektiren hacker olma, farklı teknik donanımlara sahip olmayı da gerektirmektedir. İngilizce karşılığı korsanlık anlamına gelen hackerlik zekâ ve zaman dışında hatırı sayılır bir bilgi isteyen iştir.
Hackerlik çok önemli bir iştir. Bu nedenle hacker nasıl olunur sorusunu soran ve donanım konusunda bu kadar yüksek bir seviyeye ulaşmak isteyen kişilerin öncelikle nasıl bir hacker olmak istediklerine karar vermeleri gerekmektedir.

Nasıl Hacker Olunur?
Hacker olmak isteyen kişilerin bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu özelliklerin ise Bilişim Eğitim Merkezi’nde verilen Hacker Eğitimi ile desteklenmesi iyi bir hacker olmayı sağlar. Peki, nedir bu özellikler? İyi bir hacker olabilmek için öğrenilmesi gereken 10 temel adım şu şekildedir:

Bir kişinin bilgisayarına girmek ile hacker olunmamaktadır. Hacker olmak için temel bilgisayar becerilerine hâkim olunması gerekir. Bu beceriler ile ağ parametrelerinin ayarlanması sağlanarak Windows komut sistemi kullanılmaya başlanır. Bunu sağlamak ise çok kolay değildir. Uzun zamandır bilgisayar kullanan kişilerin öğrenebileceği temel bir eğitimdir.
Birçok dilin akademik olarak konuşuluyor olunması gerekmektedir. Özellikle de İngilizce bilmek önemlidir. Çünkü sistemlerin veri tabanında farklı diller ile karşılaşmak mümkündür.
Hacker olmak isteyen kişilerin programlamayı çok iyi bilmeleri gerekmektedir.
İyi bir hacker olmak isteyen kişinin güvenlik kavramlarından ve teknolojilerinden anlaması gerekmektedir. Güvenlik yöneticileri tarafından kurulan engellerin aşılması için onların tanınması gerekmektedir. Bu nedenle PKI, SSL, Firewall ve IDS gibi teknolojilerden anlamak gerekmektedir.
Hacker olabilmek için en önemli aşamalardan biri de net uygulamalarıdır. Son dönemlerde hackerler için verimli olan bir alandır. Buna bağlı olarak, net uygulamaları ne kadar iyi anlaşılır ise hackerler da o kadar başarılı olmaktadır.
Hackerlik işinde profesyonel olmak isteniyor ise elde edilen bilgilerin doğru bir yönde kullanılması gerekmektedir. Planlı çalışmak ve öğrenmek için sürekli araştırmak gerekmektedir.
Hacker olmak için bilinmesi zorunlu olan birçok terim vardır. Bunlar Sniffer, Spoofer, Spam Tool, World List ve War Dialer’dir.
Ciddi bir zaman ve emek harcanan bu işi gerçekten yapmak istediğinizden emin olmalısınız.
Alınan hackerlik eğitiminin iyi yönde kullanılması gerekir. Aksi halde birçok yaptırıma maruz kalınır. Bu nedenle alınan eğitimden sonra kimsenin bilgilerini silmeden ve çalmadan yalnızca koruma amacı ile hackerlik yapılması gerekmektedir.
Bütün güncel haberlerin takip edilmesi ve bunun tecrübeler ile harmanlanması gerekmektedir.
İyi bir hacker olabilmek için bu 10 aşamanın gerçekleştirilmesi gerekir. Bununla beraber, Bilişim Eğitim Merkezi tarafından sunulan Hacker Eğitimine katılarak gerekli donanıma sahip olunması gerekir.

KULLANILAN CMD KODLARI
1-color (a,b,c,d vb.)
renk değiştirmeyi sağlar.

2-start
cmd üzerinden çalıştırmayı başlatmayı sağlar.

3-tree kafa karışıklığı için gereksiz bir sürü cmd komutu gözükür.

4-ipconfig/renew

ipcon #teknolojikafası #hacker #hackernasılolunur

Hacking